Velká cena Francie F1

Francouzi se dlouho těšili na svou Velkou cenu Francie, která se odehrávala na okruhu Le Castellet Circuit. Také se tomuto okruhu říká Paul Ricard. Paul Ricard byl nápojový magnát, který svými finančními prostředky přispěl na stavbu tohoto úžasného okruhu. Ve Francii se Velká cena jela nespočetněkrát za sebou, bohužel pak byla na několik let přerušena kvůli nedostatku peněz, a proto se sem vrátila až v roce 2018. Co se týče samotného okruhu, tak tense jezdí na 53 kol, což pro jezdce znamená, že mohou do pit stopu zajet pouze jednou, ale mohou klidně i vícekrát. Záleží na strategii týmu. A kdo je rekordmanem tratě z dřívějších dob? Stále si rekord drží Sebastian Vettel, který zajel kolo tohoto okruhu v roce 2019 nejrychleji.

sport

Co se týče prvního tréninku, tak Mercedes nasadil za Hamiltona náhradníka z FORMULE E. Ten se s velkým překvapením umístil na 9. místě. Na vrcholku opět čekal Leclerc, Verstappen, Sainz a za nimi na 4. místě Russell. Do druhého tréninku se vrátil už Hamilton, který skončil na 5. místě a před ním byl opět na 4. místě kolega Russell. Vršek se lehce promíchal a na prvním místě se usadil Sainz, za ním Leclerlc a třetí Verstappen. A aby toho nebylo málo, tak i při třetím tréninku se vršek promíchal. První skončil Verstappen, druhý Sainz a třetí Leclerc. Hamilton se usadil na místě čtvrtém místo svého kolegy, který skončil na 6. místě.

sport

Kvalifikace nebyla ovšem nijak zajímavá. Favoriti skončili bez pochyby nahoře. Pro další pole position si dojel Leclerc. Za ním se seřadily dva jezdci ze stáje Red Bull. Tedy druhý byl Verstappen a třetí Perez. Hamilton se dostal na čtvrté místo, na pátém místě dojel jezdec McLarenu Lando Norris a za ním druhý Mercedes Russella. Kolega Leclerca se však umístil až na místě devátém, ale do závodu bude nastupovat z konce, kvůli opravám na monopostu.

Závod byl rozjet velice dobře. Bohužel Tsunoda musel po následcích nehody s Oconem ze závodu odstoupit. Jako pomalu pokaždé, co byl Leclerc v kvalifikaci první, tak ani nyní závod nedokončil a narazil do bariéry kvůli se vlastní chybě, a tak byl na sebe právem naštván. Ani Magnusen po opravách na svém voze nedojel. Ani Zhou z Alfy Romeo nedojel kvůli potížím na monopostu, a tak svůj monopost musel odstavit na trati. Také Latifi musel odjet do boxu, kvůli problémům. Velkou cenu nakonec vyhrál Max Verstappen, na druhém místě skončil Hamilton a na třetím jeho kolega Russell.