Místo zlata sedmé místo z ME v krasobruslení pro Březinu

Michal Březina se na mistrovství Evropy v krasobruslení nedokázal dostatečně zkoncentrovat na svoji volnou jízdu a již po prvním skoku bylo jasno. Michal zlato nezíská. Jeho volná jízda nakonec znamenala umístění mimo medailové stupně, i přes to, že po krátkém programu získal malou zlatou medaili.
postava krasobruslaře
Útok na zlato z mistrovství Evropy tak skončil nezdarem. Český krasobruslař vedl po svém skvělém krátkém programu a díky pokažené volné jízdě ale skončil celkově až sedmý. I přes skvělý start soutěže skončil, stejně jako v roce 2019 v Minsku, na sedmém místě.
zlatá medaile
Když Michal nastupoval na led, dalo se očekávat, že na zlatou medaili již nedosáhne. Skvělý Dmitrij Alijev předvedl fantastický program s vysokou technickou hodnotou, ale také s velkými body za komponenty. To mu přineslo jeho nejlepší výsledek v sezóně a průběžné vedené. Se standardním výkonem však mohl Michal Březina útočit při své třinácté účasti na ME zcela v pohodě na stříbrnou pozici. Když však první pokus o čtverný salchow skončil pouze dvojitým salchowem, bylo již zcela jisté, že neohrozí zlato. Při druhém pokusu o uvedené čtverný skok upadl. To ještě nebylo vše ztraceno a dalo by se snít dál alespoň o nějaké placce. Bohužel Michal zariskoval a najel na další čtverný skok, který skončil opět nezdarem, i přes to, že v krátkém programu i v rozjížďce na volnou jízdu skákal tyto skoky zcela bravurně. Ani na pohled fantastický zbytek volné jízdy, ve které však chyběly kombinace skoků, nezachránil totální propad výsledným pořadím až na sedmou příčku. Celkově získal Březina 141,48 bodů za druhý program, což je téměř o 26 bodů méně než jeho osobní rekord. Jedenáctá volná jízda je jasným důkazem toho, že opravdu neměl svůj den. Jenom na Americké brusli si vedl ještě hůř. Po letošním ME tak i nadále zůstává nejcennějším kovem pro Březinu bronz z ME v roce 2013.
Je jen otázkou, zda se český krasobruslař po takovém výbuchu oklepe a šlápne do plných, aby se připravil na blížící se mistrovství světa nebo ho tento nezdar srazí na kolena.