Letní olympijské hry 2020

Letošní olympiáda se bude konat v Tokiu, začínat bude 24.7. a končit 9.8.2020 v nově postaveném stadionu. Účastnit by se mělo 206 zemí a soutěžit se bude v těchto disciplínách – atletika, badminton, baseball, basketbal, box, cyklistika, fotbal, golf, sportovní gymnastika, moderní gymnastika, skoky na trampolíně, házená, jachting, jezdectví, judo, kanoistika, karate, lukostřelba, moderní pětiboj, plavání, plážový volejbal, pozemní hokej, ragby, skateboarding, softball, skoky do vody, stolní tenis, sportovní lezení, sportovní střelba, surfing, synchronizované plavání, šerm, taekwondo, tenis, triatlon, veslování, vodní pólo, volejbal, vzpírání, zápas, z čehož novými sporty jsou sportovní lezení, karate, surfing a skateboarding. Zařazeny jsou proto, aby zlepšily místní zájem.

kruhy, olympiáda, pohyb

Oblečení České republiky je samozřejmě v barvách státní vlajky, přičemž nápis státu je vyobrazen i japonsky jako vzdání holdu pořadatelům. Maskoty se stali Miraitowa a Someity, vybrat je pomohly děti ze základních škol. Protože se myslí i na přírodu, budou medaile vyrobeny z recyklovaného elektronického odpadu a tím to nekončí. Cílem je recyklovat co nejvíce i odpad během her, což je velmi ohleduplné.

Mezi naše nadějné sportovce na výhru medaile patří veslař Ondřej Synek, který se stal prvním českým mistrem světa v olympijské disciplíně. Veslování se věnuje už od roku 1995. Další je Jiří Prskavec, kajakář a vodní slalomář, který již na olympijských hrách vyhrál bronz v roce 2016. Vítěž olympiády 2016 v Judu se stal Lukáš Krpálek, u kterého to podle odhadů vypadá opět pozitivně. Štěstí by se mělo usmát také na české tenisové deblistky, tedy na Barboru Krejčíkovou a Kateřinu Siniakovou. S tímto týmem bychom mohli vyhrát 36. místo.
siluety, sporty

Vstupenky lze objednávat za cenu od 650,- do 65 000,- Kč.

Další letní olympijské hry nás poté čekají v roce 2024 v Paříži, a ve 2028 v Los Angeles.