Sádrokarton v podkroví

S tímto dilema se setká každý, kdo se chystá stavět – jaký použít materiál? A co je nejlepší volbou do podkroví? Jedním z ideálních materiálů jsou sádrokartony – vytvářejí krásně čisté linie. Dalšími výhodami je snadná manipulace a instalace. Jedná se totiž o lehkou surovinu, se kterou se stavitelé moc nenadřou. Navíc vyniká dlouhou životností a také tím, že je ekologický. Při využití tohoto druhu stavební jednotky navíc ušetříte. A to také tím, že při výstavbě zbývá pouze minimum odpadu.
Je více druhů sádrokartonů a tedy také široké cenové rozpětí – od kousků za 40 korun po 100 korun za desku. Samozřejmě se liší kvalitou a je proto dobré zvážit, zda se vyplatí šetřit.
retro sádrokartonové desky
V minulosti byly sádrokartony vnímány spíše jako doplňkový stavební materiál, ale dnes je možné je použít k výstavbě zdí (kromě těch nosných). S takovým použitím se dá ušetřit až 30 % celkových nákladů ve srovnání se zdivem. Další výhodou oproti zdivu je lepší pohlcování hluku, čímž se z něj stal lepší zvukový izolant.
Také se dá ušetřit za řemeslníky – manipulace s tímto materiálem totiž není nikterak složitá. Jak již bylo řečeno, kromě nosných zdí lze sádrokarton použít všude. Při instalaci je nutné jednotlivé desky řezat na předem vyměřené kousky. Zvýšenou pozornost je nutné dát na mezírky mezi spárami, v oblasti oken a dalších otvorů. Mohla by jimi prostupovat vlhkost, která by plody vaší práce mohla zcela znehodnotit. Po instalaci je nutné tmelení spár a hran, vybroušení, penetrační nátěr a nakonec vymalování barvou.
podkroví ze sádrokartonu
Podkroví vytvořené z tohoto lehkého materiálu je oblíbenou volbou Čechů. Má čisté a přesné linie, které nejsou narušeny nežádoucími elementy. Kromě toho má také skvělé akustické a tepelné vlastnosti, díky kterým se stal tak oblíbeným. Zkrátka s minimem dřiny zajistí krásné a funkční bydlení v podkroví.