Zářivý chrup může mít každý

Když bolí zuby, je to nepříjemné. Nepříjemné ale také může být, když vaše zuby nejsou bílé. Důvodů proč zuby tmavnou je několik. Nejvíce se na změně jejich barevnosti podepisuje životní styl. Pijete moc kávy? Kouříte? Pak ani pravidelné čištění nezamezí zažloutnutí chrupu. Správná domácí péče o chrup pomůže proti kazům, ale změnu barvy pouze oddálí.
bílý úsměv

Chcete-li se definitivě zbavit nepříjemného zbarvení zubů, můžete buď přestat kouřit nebo pít kávu a nebo můžete vsadit na profesionálního dentistu, který vám zuby skvěle vybělí. Zákrok je to bezbolestný a rychlý. Můžete také vyzkoušet některé bělící pasty, ale jejich účinek není tak rychlý a váš chrup nebude tak dokonale zářivý jako od zubaře.

Další možností, jak zmírnit žloutnutí zubů, je pravidelné používání ústní vody.  Při tom samozřejmě nesmíte zapomínat na pravidelné čištění chrupu. Kromě čištění vhodným kartáčkem používejte i mezizubní kartáček nebo nit. Žvýkačkou bez cukru také nic nezkazíte.

Pokud vám žloutnou zuby, nemějte obavu, že se jedná o nějaké vážné onemocnění. Tmavnutí zubů je přirozený proces, který se projevuje nejvíce u starých lidí nebo u lidí, kteří mají žlutější sklovinu tzv. v genech. Někteří lidé tak nemusí mít s tímto zbarvením žádný problém, jiným naopak žloutnou zuby rychle. Žloutnutí zubů také mohou způsobovat určité léky, zejména pak antibiotika.
kartáček s barevnou pastou

Péče o chrup by měla být komplexní a zahrnovat by měla pravidelnou hygienu, a to minimálně dvakrát denně. Ideální je však čištění po každém jídle. Důležité jsou také pravidelné preventivní prohlídky u zubního lékaře, a to každý půl rok. Právě lékař vám včas odhalí kazy a jiné nedostatky. Pokud uvažujete o bělení zubů, obraťte se na specialisty. Zářivý chrup je totiž vizitkou vašeho zodpovědného přístupu a je součástí vašeho vzhledu stejně jako oblečení nebo účes.