Rady a tipy, jak ušetřit za dovolenou

První věc, kterou je potřeba si uvědomit, žádná dovolená vám nestojí za to, abyste se kvůli ní zadlužili. Věřte tomu. Lidé, kteří si půjčují na letní dovolenou nebo na vánoční dárky jsou s prominutím blázni. Co se týče finanční situace, je potřeba opravdu přemýšlet. Půjčíte si na týdenní dovolenou, kterou strávíte u moře s rodinou. Pak ovšem přijedete domů a musíte samozřejmě začít splácet. A pokud se jedná o nějaký typ rychlé půjčky, většinou zaplatíte také nehorázné úroky. Navíc budete ve stresu, protože vás budou trápit obavy, z čeho vlastně splátky platit. Tento krok je tedy opravdu velkým krokem vedle. Místo toho si radši celý rok na dovolenou šetřete a pak jeďte na takovou dovolenou, kterou si budete moct dovolit.
ostrov v Karibiku

Když už na dovolenou, tak k moři…

Máte pocit, že jedinou dovolenou, kterou si umíte představit je prostě pouze moře? Jenom tady si dokážete perfektně odpočinout, uvolnit se a načerpat energii ze slunce, které svítí téměř každý den?
·         Dovolenou k moři můžete zakoupit s výraznou slevou v případě, že se jedná o zájezd last minute.
·         Další možností jsou však také zájezdy first minute, které jsou nabízené s výraznými slevami, navíc se na ně většinou vztahuje také akce dítěte zdarma.
·         Výběr cílové destinace cenu také ovlivňuje. Cenově přijatelnější jsou například Bulharsko, Albánie, Turecko či Tunisko.
·         Cestujte mimo hlavní sezónu.Cestujte tedy buď na začátku červa ještě před začátkem sezóny, nebo v září, kdy sezóna pomalu končí.
červený budík

Ušetřit se dá také přímo na dovolené

·         Nekupujte různé cetky a suvenýry.Samozřejmě si snad každý chce odvézt nějakou tu památkou na danou konkrétní destinaci. Přesto nekupujte hned první věc, kterou uvidíte. Nakupujte s rozmyslem. Stánků zde bude určitě všude plno a všechny nabízejí samozřejmě to samé. Proto se pořádně rozhlédněte, a když už se něco rozhodnete koupit, kupte to co nejlevněji.
·         Využijte večerních slev na jídlo.Téměř v každé přímořské destinaci mají restaurace akci, kdy je v podvečer jídlo levnější, než přes den. Využijte těchto slev a běžte raději až na večeři než na oběd. Oběd určitě zvládnete pouze s rohlíky či polévkou.
·         Nemusíte dělat veškeré aktivity.Pokud peníze prostě nejsou, není přece potřeba jezdit na vodním skútru, plavit se lodí na protější ostrov nebo navštívit místní Zoo. Ano, člověk by všechno rád viděl, pokud však peníze nejsou, nedá se nic dělat. Místo toho sbírejte mušle, stavějte hrady z písku, pozorujte východ a západ slunce, opalujte se, přečtěte spoustu knih, na které v průběhu roku nemáte čas… Prostě a jednoduše si užívejte.