S klíčením může začít každý

Rádi byste začali pěstovat vlastní suroviny, ale chybí vám k tomu vlastní zahrádka? Nezoufejte, vlastní rajčata si sice nevypěstujete, ale aspoň můžete začít s rostlinnou produkcí v podobě klíčení semínek. To je v poslední době opravdu velmi populární, protože je to prostorově, časově, a hlavně i finančně nenáročné. Jestliže chcete začít s něčím jednodušším, pořiďte si sójová semínka a začněte právě s nimi, jsou vhodné i pro začátečníky. Jedná se o velmi zdravá semínka, která je vhodná zařadit do jídelníčku.
nádoba na klíčení

Jaké zdraví prospěšné látky sójové klíčky obsahují?

Klíčky sóji jsou opravdu velmi bohatý zdroj na nutričně bohaté látky. Setkáte se tu s obrovským množstvím vitamínů, jako je A, B1, B12, B2 a C, ale také s vitamíny rozpustnými v tucích, to znamená E a K. Dále vás určitě potěší i vysoký obsah niacinu a kyseliny pantotenové neboli vitamínu B5. Těmito látkami to však nekončí, přítomné je také poměrně vysoké spektrum minerálních látek, které jsou také nezbytné pro správnou funkci organismu. Najít zde můžete však i nejrůznější stopové prvky, nejčastěji ionty draslíku, hořčíku, vápníků, železa, fosforu, síry, sodíku nebo třeba tolik potřebného železa. Nesmíme však opomenout ani to, že sója je bohatá na kvalitní bílkoviny, jako je cholin nebo třeba glycin.
salát s klíčky
Lze tedy s jistotou říci, že pravidelná konzumace těchto produktů dokáže výrazně zlepšit vaše zdraví a ovlivnit jej k lepšímu. Navíc se jedná o rostlinnou stravu, která nikterak nezatěžuje trávení a je vhodná opravdu pro každého.

Vyřešte své zdravotní potíže

Výše zmíněné látky dokážou ovlivnit také průběh některých onemocnění či jiných zdravotních problémů. Pro jaké pacienty jsou sójové klíčkyvhodné? Jaké nemoci může ovlivnit pozitivním směrem?

– Cukrovka
– Artritida
– Revma
– Alergie
– Posílení imunity
– Podpora nervového systému
– Podpora oběhového systému