Pohádkový víkend

Především děti budou mít z cesty na Českomoravskou vrchovinu radost. Prodloužený víkend strávený v Pohádkové vesničce Podlesíčko je natolik bohatý na zážitky, že tři dny utečou jakou voda a nikomu se nebude chtít jet domů. Devět samostatných domečků a jeden dvojdomek je připraven ubytovat návštěvníky a dopřát jim veškeré služby v nedalekém hotelu. Do vesničky je možné vstoupit všem ubytovaným hostům. Jinak jenom pouze po předchozí domluvě. Čímž je zaručena jejich intimita a bezpečnost. Pro širší veřejnost jsou ve vesničce pořádány během celého roku kulturní akce, na které se sjíždějí lidé ze širokého okolí.

Pohádková vesnička

Volná, jednodenní prohlídka je pro rodiny, ale i jednotlivce možná po zakoupení vstupenky. Využít lze i prohlídky komentované. A nejvítanějším zpestřením, obzvláště pro děti, jsou divadelní představení, ve kterých jsou v hlavních rolích pohádkové bytosti. Pro nejmenší pak představení loutková. Která je přenesou do pohádkového světa. Trpasličí tvořivé dílny zase vítají ty odrostlejší. Protože si v nich mohou pod vedením zkušených lektorů vytvořit z přírodních materiálů oblíbenou pohádkovou figurku. Či kouzelný prsten na památku. Převážně v letních měsících, když dovolí počasí, jsou pořádány i karnevaly. Při kterých reje masek skotačí do západu slunce za doprovodu pohádkové muziky. Rovněž sportovních aktivit se mohou zúčastnit jak dospělí, tak děti.

Výlet do okolí

Okolí Pohádkové vesničky nabízí výlety do přírody. Buchtův kopec je jedním z cílů, který určitě zvládnou i menší děti. S výjímkou těch v kočárku. Protože terén vyžaduje nejen nepromokavou obuv, ale občas během trasy je nutné překonat i bahnité úseky. Odměnou na samém vrcholu kopce je vysoká zděná budova, radarová stanice, s modrou kopulí. Ze které je řízen letový provoz. Při sestupu zve k návštěvě přírodní zahrada v Chalupě pod lípou, na návsi dětské hřiště a po vrstevnici, která umožňuje kouzelné výhledy do okolní krajiny, je možné sejít až do údolí řeky Svratky. Ve které čeká na výletníky příjemné osvěžení. Z Pasek lze po žluté značce dorazit zpět. Do Pohádkové vesničky Podlesíčko.