Nechcete bazén? Pořiďte si solární sprchu!

Přemýšlíte nad tím, že byste si na zahradu pořídili nějaké to příjemné vodní osvěžení pro horké letní dny, kterých v posledních letech výrazně přibylo? Máte po ruce jen opravdu malý kousek místa, kam se žádný bazén nevejde anebo zkrátka bazén z jiných důvodů na zahradě nechcete? V tom případě je pro vás ideální volbou nákup zahradní solární sprchy.

sprcha

Taková solární sprcha https://eshop.techneco.eu/Venkovni-solarni-sprchy-na-zahradu má mnoho výhod. A je tak ideální alternativním osvěžením pro všechny, kdo nefandí bazénům. Vždyť zdaleka ne každý má zájem o to, aby mu velkou plochu zahrady zabíral bazén. A navíc, nejenže bazény zabírají nezanedbatelný kus místa, ale ještě ke všemu je nezbytné se o napuštěnou vodu pravidelně starat. Stejně tak je potřeba pečovat i o bazénovou technologii. A to člověka stojí nemálo peněz, času a práce. Zkrátka takový bazén není volbou pro každého.

A právě proto je solární sprcha výbornou alternativou, jak si zajistit vítané vodní radovánky na zahradě. Na rozdíl od bazénu vám zabere jen opravdu nejnutnější minimum místa, které se rovná velikosti čtvercového podstavce zhruba o velikosti půl metru čtverečního, který je potřeba připevnit ke zpevněnému povrchu. Navíc, samotnou sprchu už tvoří pouze úzký a vysoký sloup. Je tedy jasné, že o místo kvůli umístění sprchy rozhodně nepřijdete.

solární sprcha

Nadto je na solární sprchu poměrně pěkný pohled, může se tak stát i zajímavým estetickým doplňkem vaší zahrady. Volit můžete z několika atraktivních barev sprchového sloupu, takže mezi nimi jistě snadno najdete tu pravou.
Jisté je, že teplota vody, jaké může voda v těle sprchy dosáhnout pouhým ohřevem od slunce, je dostatečně vysoká na to, aby uspokojila i ty největší milovníky teplé vody. Voda může být dokonce i tak horká, že by vás mohla popálit, proto je na místě před vstupem pod sprchu namíchat vhodnou teplotu k tomu určeným ventilem. Sprcha vás tedy může osvěžit, anebo i zahřát.