Čistota bazénové vody

Prevence

Mít bazén nám umožňuje přes sezónu si jej užívat kdykoliv budeme chtít a zažít tak mnoho radostných chvil. Nezapomeňte však na to, že pouze jeho pořízením to nekončí, protože následně se o něj musíme dobře starat, aby voda byla vhodná ke koupání. Používá se tu proto speciální chemie, která zajistí stabilní stav vody bez nežádoucích prvků. Začíná se stabilizací pH, protože na něm je závislá správná funkčnost dalších přípravků.

lehátka u bazénu

Důležité je pro nás to, abychom se vyhnuli zeleným organismům. Často používaným přípravkem je chlór, protože ten tuto funkci splňuje skvěle a finančně není nijak drahý. Dalším faktorem jsou nečistoty, protože kvůli nim potřebujeme dobrý filtrační systém, který si také vyžaduje po určité době údržbu. Snažte se o to, aby se nepořádek do vody vůbec nedostal, takže když bazén nepoužíváte, tak hladinu zakryjte plachtou. I takový produkt dost při péči o vodu pomůže.

Sprchování

Když jdeme na veřejný bazén, tak se nejdříve musíme osprchovat. Není to jen tak nějaký výmysl, protože na koupališti se pohybuje větší množství lidí, takže je potřeba, aby před vstupem do bazénu ze sebe smyli nečistoty. Sprchování před vstupem do vlastního bazénu má také rozhodně smysl, protože čím méně nepořádku se do něj dostane, tak tím lépe.

sprchující se muž

Abychom se mohli pohodlně na zahradě osprchovat, tak si stačí zakoupit sprchu k bazénu. Abychom se v létě nemuseli omývat studenou vodou, tak si rovnou můžeme pořídit solární typ. Ten nám díky pouhé sluneční energie dokáže vodu ohřát na příjemnou teplotu, takže pro mnohé je to lepší než ledová voda. Různých sprch je na výběr spousta, takže je na Vás, kterému produktu dáte přednost. Jsou tu produkty za nízké ceny, a proto se nemusíte bát, že za tuto solární technologii zaplatíte hodně. Následně ji můžete používat třeba většinu koupací sezóny.