Kvalitní kredenc

Kredenc je starodávný kus nábytku. Dříve byl velmi praktický kus domácí výbavy, které hospodyňky měly moc rádi. Kredenc mohl sloužit k mnoha účelů. U nás babička a prababička ho měly taky vždy ho používaly na ty věci a kusy věcí, které nebyly kam dát nebo na ně nebylo místo. Nikdy nezapomenu na větu od babičky. „Máš to v kredenci“ nebo „podívej se do kredence“. To byly věty, když jsme se babičky na něco zeptala. Kredenc byla jako kouzelná skřínka, kde bylo vážně všechno. Našly se tam sušenky nebo pastelky na malování. taky si pamatuji, jak nám děda nosil z práce papíry.

Kvalitní dřevo je základ.

Pracoval v nějaké papírenské firmě a vždy nám nosil domů papíry, abychom si mohli kreslit. A ty obrázky taky dávalo do kredence, zlaté skříňky. Mě se moc líbil prababiččin starý kredenc. byl z masivu, byl z třešně. Byl opravdu moc pěkný a je škoda, že už ho doma nemáme. Ten kredenc byl dokonce i hodně velký a měl svou samostatnou psací malou desku. byla opravdu hodně unikátní a moje máma ho potom prodala za neuvěřitelných šedesát tisíc korun na burze starého nábytky. Sice ano, jsou to dobré peníze, ale už nemám dědictví pro prababičce, kredenc byl vážně unikátní, lakovaný, starý ale jako nový.

Kredence byly velmi pěkné.

Dnes jsou už kredence taky moderní. jsou v moderním stylu, a to si může dovolit každý. Ano, sice taky najdete nějaký velmi starý kredenc, ale zase nově zrenovovaný, takže si ho můžete koupit taky, když bude na prodej. Ale věřte, že to bude opravdu velká suma peněz. Staré věci po renovaci se draží a kupují velmi těžko, a navíc hodně draze. Taky si pamatuji, jak jsem jednou byla na burze starého nábytku a jeden kredenc se vydražil na rekordních sto třicet tisíc. To byla pálka! Samozřejmě to byl taky masiv ze vzácného bílého dřeva. V dnešní době je všechno lepenka nebo sádrokarton a nic nevydrží. Dříve to byla kvalita nad kvalitu. Dnes už není kredenci, co býval.