Velká Británie láká české studenty

Jednou z jejích největších výhod je její jazyk. V naší zemi se angličtina již necelých dvacet let drží v popředí a je mezi mladými stále více a více oblíbená. Asi právě díky nulové jazykové bariéře, je Velká Británie oblíbeným cílem spousty našich studentů.
britská vlajka

Přijímací řízení

Pro anglické univerzity je velmi důležitá Vaše znalost anglického jazyka. To znamená, že budete muset předložit maturitní vysvědčení se známkou, která nesmí být horší než dva. Dále musíte odeslat perfektní motivační dopis, ve kterém se snažíte univerzitu přesvědčit, aby vybrala právě Vás. Měl by z něj být vidět jasný důvod, proč se hlásíte právě k nim, Vaše přednosti a dovednosti, Váš zájem k oboru. Pokud budete přijati, budete o svých výsledcích uvědomení nejpozději do měsíce od odeslání dopisu a maturitního vysvědčení.

Peníze

Samozřejmě, že studium ve Velké Británii není zadarmo. Jejich systém splácení je však pro studenty jako stavěný. Uvedeme si to na příkladu. Částka, kterou si vypůjčíte, je sto tisíc. (Musí se však jednat o půjčku vyloženě na studium, na jiné typy půjček se tento zákon nevztahuje.) Těchto sto tisíc budete jako splácet s naprosto s nulovým úrokem a to až ve chvíli, kdy dostudujete a Váš plat bude minimálně 40 000 Kč v přepočtu. Pokud se tak nestane do třiceti let od ukončení Vašeho studia, půjčka se anuluje. Anglie si je totiž naprosto jistá, že tuto částku po vystudování jejích univerzit, budete stoprocentně vydělávat. Proto byl tento návrh uveden v platnost.
taxi v Londýně

Koleje

Koleje v Anglii Vám platí škola, navíc se snaží Vám pomoci najít práci, která by se dala ,,skloubit” se studiem. Má domluvené různé spolupráce například s místními supermarkety či kavárnami, které přednostně zaměstnávají právě studenty těchto univerzit.
 
Anglie je úžasným místem pro život a ještě lepším místem pro studium!