Úniky vody v domácnosti jsou běžným jevem

Ventil od pračky

Stalo se vám někdy, že pračka při ždímání odskočila o pár centimetrů dopředu a současně s tím se povolila přívodní hadice, takže vás to slušně vytopilo? Toto je naštěstí jedna z těch snadno řešitelných závad, protože vezmete do ruky kleště sikovky a koncovku hadice opatrně dotáhnete. Ale co když si ani na takovouto práci netroufáte?

vodovodní baterie

Dotahování hadic a obecně každých ventilů nebo armatur může být ošemetné, protože můžete strhnout závit, šroubovat komponenty „přes závit“, přílišným sevřením můžete plastovou koncovku hadice rozlomit, anebo vám voda protéká skrze gumové či textilní těsnění nebo tzv. česání. Zkrotit vodu v domácnosti není zkrátka jen tak a rozhodně není žádná ostuda, když si na tuto práci pozvete odborníka.

rozvody vody

Únik vody ve zdivu

Kdo se domnívá, že rozvody vody prováděné profesionály se nemohou poškodit např. vodní erozí nebo únavou materiálu, mýlí se. I přes sebelepší pracovní výkon instalatéra v Praze 8 může dojít k porušení armatury či potrubí ve zdi a zeď se vám promění na mokrou stěnu, z níž odtéká voda tam, kam nepatří. Problém může nastat zejména tehdy, odtéká-li voda i na koberce, plovoucí podlahu nebo smáčí nábytek, anebo pronikne do elektrických rozvodů, kde způsobí zkrat, anebo vás může ohrozit na životě.

Úniky vody by se neměly podceňovat a měly by se řešit urgentně, i v rámci havarijního servisu. Nezdráhejte se instalatéry volat i o víkendech, pokud tušíte, že unikající voda může způsobit vážné problémy v domácnosti, a jestliže také není možné vodu trvale přes víkend uzavřít hlavním uzávěrem např. z hygienických důvodů či kvůli i přípravě pokrmů.

V současné době se naštěstí příčina unikající vody řeší velmi jednoduše, instalatéři mají k dispozici moderní technologie, s nimiž lze určit místo úniku vody s neobyčejnou přesností, a není nutné kvůli tomu bourat omítku na celé zdi.