Tažné zařízení na auto Fiat jako partner pro cestování s bicykly do hor

Tažné zařízení na auto Fiat si lidé pořizují z mnoha důvodů, nejčastěji to bývá možnost připojení přívěsu pro převážení nákladu, anebo obytného karavanu. V poslední době však stoupá zájem i o nosiče jízdních kol, cyklistika je totiž národním sportem, ačkoli se vám může zdát, že je to hokej nebo fotbal. Zatímco bicykl má doma téměř každý a v podstatě byste jen stěží hledali někoho, kdo by neuměl jezdit na kole (učí se to již malé děti), fotbalem na rekreační i profesionální úrovni se zabývá jen pouhý zlomek lidí v Česku, většinou muži.

Fiat Stilo

Kolo zahání chmury – nevýhodou fotbalu nebo hokeje jsou uzavřené stadiony, jste zkrátka omezeni prostředím a soustředíte se převážně na pohyb s míčem či kotoučem, ale na kole můžete prožít mnohem víc. Vnímáte okolní krajinu, což je pro cykloturistiku zásadní, proto se také považuje za účinný nástroj proti depresím, pro posílení imunitního systému.

Vybírejte pečlivě, kam se vydáte – nosič kol na tažné zařízení pojme až čtyři bicykly, případně elektrokola, jízda s takto uloženými koly je bezpečnější než když je máte posazené na střeše. Při jízdě máte o nich dokonalý přehled, na jízdních vlastnostech prakticky nezaznamenáte žádnou změnu, nebudete mít problém s parkováním ani s průjezdem pod mostními konstrukcemi. Podstatné tedy je soustředit se na výběr místa, kam se s jízdními koly vydat, aby to přineslo kýžený efekt.

Jizerské hory

Zkuste Jizerské hory – pokud není pro vás horský terén příliš náročný, můžeme vám vřele doporučit tento kraj, který se řadí do první desítky nejkrásnějších oblastí v Česku. Jízda na kole se dá naplánovat i tak, že kola svezete autem k nejvyššímu bodu vašeho výletu a odtud se pak vydáte z kopce k železniční stanici, která vás i s bicykly dopraví zpět do blízkosti vašeho zaparkovaného automobilu.

A kam zamířit, aby vaše výlety stály za to? Můžete vyzkoušet jízdu z Osady Jizerka směrem na Horní Polubný, do Desné a Tanvaldu k vlakové stanici, anebo podniknout jízdu z Harrachova – Mýtin do Kořenova a Tanvaldu. Další možností je od Jizerky klesat k přehradě Desná Souš s cílem ve Smržovce nebo v Albrechticích, potažmo v Jiřetíně pod Bukovou. Zajímavá stezka také vede po hřebeni Mariánské hory do Josefova Dolu a také z Bedřichova do Dolního Maxova.