Škola, kde vás naučí klidu

V dnešní době by se dalo říci, že si lidé někdy protiřečí. Na jednu stranu se snaží najít klid a vnitřní rovnováhu a na druhou stranu potřebují adrenalin. Možná, že to na první pohled nejde dohromady. Ale to je opravdu jen zdání. Vyznavači potápění vám potvrdí, že při svých výletech do světa ticha zažijí opravdu obojí.

potápění

  • Jsou to totiž lidé, kteří milují dobrodružství, ale jsou to zároveň i ti největší „kliďasové“ na světě.
  • Panika nebo podlehnutí nervovému vypětí v jejich životě nemá místo.

Samotné potápění by se dalo rozdělit na rekreační a profesionální. Rekreačnímu se může věnovat opravdu každý, kdo nemá zdravotní obtíže, které by mu to znemožňovaly. Stačí se přihlásit do některé certifikované školy a můžete získat i licenci, která vás v případě zájmu posune až na úroveň profesionální. Pokud jste až dosud neměli žádné zkušenosti s potápěním, nemusíte se obávat. Kurzy jsou nastaveny tak, aby mohl zažít opravdu každý. I naprostý začátečník, který teprve potřebuje překonat strach z hranice mezi vodním a suchozemským světem.

Přihlásit se může každý

Ne každý zájemce může odhadnout, jestli se nakonec odhodlá pod hladinu. Ani to nebude problém. Nikdo vás nebude násilím strkat pod vodu, ale naopak. Instruktor se bude snažit, aby váš zážitek byl co nejpříjemnější. Po celou dobu bude s vámi a nespustí vás z očí.

potápěč

  • První kurz pro začátečníky začíná teoretickou částí, kde se zájemce seznámí s výstrojí a fyzikou pro potápěče.
  • Praktická část bude probíhat výcvikem na uzavřené nebo otevřené vodě.

Tím zdaleka nemusí vše končit. Tento krásný koníček se snadno dostane každému doslova pod kůži, a proto jsou připraveny pokračovací kurzy, které vás mohou dovést až k hloubkovému potápění. Pomocí rozšiřujících kurzů se také můžete dostat k potápění pod ledem. Což je jistě zážitek, který nemá obdoby.