Profese pro milovníky historie a kultury

Historie je vaším velkým koníčkem, rádi byste se jí věnovali i v práci. Pak si můžete vybrat z následujících zaměstnání.
Průvodce na hradě či zámku
Umíte alespoň dva jazyky? Nestydíte se mluvit před lidmi? Průvodce nejen že uspokojí a nakrmí své historické choutky, ale může poutavou formou seznamovat s historií i ostatní. Je fakt, že v těchto kulturních památkách vám pravděpodobně nabídnou manuál, který se budete muset naučit, ale vedení zámku jistě ocení, pokud uvidí, že jenom znuděně nepřeříkáváte slovo od slova, ale naopak výklad okořeňujete vlastními znalostmi a perličkami.
žena u police s knihami
Pracovník v muzeu
Muzeum je pokladnicí historie, práce v něm vám vykouzlí úsměv na tváři každý den. Nicméně nejste jediní, kteří by o tuto práci stáli, takže než půjdete do muzea, které jste si vybrali, žádat o práci, připravte se. Ukažte své znalosti, svůj zájem a svou aktivitu.
Pracovník v archivu
Charakteristická vůně, charakteristický klid, charakteristická atmosféra. Práce v archivu je ideální pro tiché a pečlivé duše, které budou s cennými dokumenty plnými téměř neskutečných informací zacházet s patřičnou úctou.
Pracovník v knihovně
V knihách je ukryta všechna moudrost světa. Knihy vás poučí, oblaží, zavedou na místa a do situací, kde byste v reálném životě neměli šanci se ocitnout. Pokud jsou knihy tím, čemu holdujete, jděte za svým snem, usilujte o práci v knihovně, dokažte, že nejde jen o rozmar, ale celoživotní volání.
Restaurátor
Co může být upokojivější, než vracet památky a vzory téměř zaniklé zpátky do života? Poslání, ke kterému potřebujete umělecké sklony, schopnosti, pečlivost, trpělivost, zodpovědnost a lásku .
Historik
Baví vás „hrabat se“ v historii? Vyhledávat, analyzovat, znovuobjevovat? Nebojíte-li se studia, bez kterého toto povolání vykonávat nelze, nenechte se zabrzdit. Cítíte-li že vaše volání, je vracet se k historii, abyste ji mohli představit přítomnosti, směle do toho.
stohy papírů
Lektor na volné noze
Vaše znalosti jsou bohaté a vášeň hluboká, nicméně nedaří se vám sehnat zaměstnání, ve kterém byste byli šťastní? Staňte se lektorem, tedy učitelem historie na volné noze. Můžete pořádat interaktivní přednášky pro školy i veřejnost. Budete pánem svého času nesvazování nadřízeným. Když budete dobří, budete mít každý den v diáři zaplněn.
Život je příliš krátký na to, abyste ho trávili na postech, na kterých nejste spokojeni. Nebojte se, vykročte, vaše nová budoucnost čeká.