Problémy s erekcí u mužů

Problémy u mužů v sexuální oblasti se mohou objevit v kterémkoliv věku. Je to z toho důvodu, že příčin může být více, jde také o souhru okolností. Samozřejmě s přibývajícím věkem se problémy stupňují, přidávají se zdravotní problémy, které mají následně vliv i na erekci u mužů. Problémy s erekcí u mužů tak mohou nastat při prvním pohlavním styku, v raném mládí a s problémy s erekcí ve 30 se muži také setkávají ve velké míře. Samozřejmě následně přibývají další komplikace a četnost problémů se zvyšuje.

sexuální oblast partnerství

Příčiny poruch

Jde většinou o souhru více oblastí, které následně vedou k poruchám v sexuální oblasti. Přijít na příčinu pomůže k řešení daného problému. Situace, která vede k problému, se může začít řešit. Jde převážně o dvě hlavní oblasti problémů. Jednou je fyzická oblast a druhou je oblast psychická. Co se týká fyzické oblasti, tak zde hraje roli zdravotní stav. Některé kardiovaskulární nemoci, nemoci cév mohou vést k poruchám erekce. Také jde o cukrovku, vysoký krevní tlak i nadváhu. Také únava a vyčerpání mají velký vliv na kvalitu erekce. Nedostatek spánku a fyzická i psychická únava. Některé léky snižují libido a kvalitní erekci. Jde například o antidepresiva.

partnerská láska

Další oblastí je psychická stránka. Zde hrají roli problémy v práci, v mezilidských vztazích. Vysoká míra stresu a pocit vyčerpání. Také syndrom vyhoření. Problémy v partnerských vztazích. Ale i strach, úzkosti a deprese. I jen obavy, zda člověk podá dobrý výkon, hrají velkou roli na kvalitu erekce.

Léčba

Když člověk zná příčinu, tak může pracovat na její odstranění, zmírnění problémů a tím ke zkvalitnění erekce a dalších problémů v sexuální oblasti. Může jít o nácvik správného dýchání, relaxace, dostatek spánku a také doplňky stravy. Jde například o ženšen, ginkgo biloba a další produkty, které zajišťují lepší prokrvení organismu.