Pleť večer

Úplně zastavit stárnutí nelze. Trochu ho „přibrzdit“ ale můžeme. Jen 20 procent stárnutí pleti má na svědomí genetika. Zbývající procenta způsobují jiné faktory. Nejvíce pak únava, stres, ÚV záření, znečištění.
Z péče o pleť je dle odborníků nejdůležitější ta, kterou jí poskytujeme večer. Z jakého důvodu? Protože v noci se přirozeně zvyšuje látková výměna v pleti, dochází k lepšímu průniku kyslíku k buňkám. Pleť se prostě v noci lépe regeneruje. Je pak připravena na další náročný den. Proto je dobré si na čištění a péči o ni najít večer vždy trochu času.
 bruneta ve sprše
Večerní čištění
To není dobré podceňovat, ani když se vůbec nelíčíme. Do pórů se dostávají během dne ve spojení s potem nečistoty. To může způsobit tvorbu pupínků a zánětů, ale též předčasné stárnutí pleti. I když jsme sebevíce unavené, neměly bychom tento krok vynechávat! S produkty, které jsou v dnešní době na trhu k dispozici to není těžké ani zdlouhavé!
 
Večerní výživa
Když pleť zbavíme nečistot, je čas abychom jí dodali výživu. Dávku aktivních látek doplní skvěle pleťová séra. Jsou sice dražší, ale umí zázraky! Investice do nich se jistě vyplatí. Aplikují se pár minut po čištění, protože to jsou póry otevřené a výživa tak lépe pronikne všude, kam je to potřeba. Hydratují, odstraňují nežádoucí pigmentové skvrny a vrásky, zpevňují kontury. Neměly bychom zapomínat ani na vhodný noční krém, který podpoří regeneraci. Noční krémy jsou o něco hutnější než ty denní. Obsahují například kolagen, retinol, výživné oleje, kyselinu hyaluronovou. Další výživovou „peckou“ může být také večerní aplikace pleťové masky.
 bavlněné polštářky na pleť
Večerní masáž
Pár správných jemných pohybů prsty po obličeji dokáže také dost. Stačí několik málo minut. Jako pomocníky můžeme využít také masážní pomůcky (např. hladké nebo „bodlinkové“ válečky), které se díky vhodnému materiálu dají pro větší účinek i zahřát či zchladit.