Jak ohlídat techniku?

Je celá řada firem, které k provozování svých podnikatelských aktivit potřebují všelijaká motorová vozidla nebo dejme tomu stavební techniku. Není na tom vůbec nic neobvyklého. Stejně jako není ničím neobvyklým ani to, že podobné podniky mívají právě s tímto spoustu problémů.

stavební stroje

Stačí zapojit fantazii a určitě i vy přijdete na to, v čem problémy podobných firem nejednou spočívají. Jenom tak namátkou:

  • Když auto opustí brány závodu, jede skutečně tam, kam má, a plní ty úkoly, jež byly jeho obsluze přiděleny? Možná ano. Ale co když ne? Co když takový šofér zamíří někam za zábavou nebo podnikne černou jízdu s úmyslem přivydělat si na úkor zaměstnavatele?
  • Nebo co když se během takové jízdy z onoho vozu něco ztratí? Třeba výbava, součástky, část nákladu nebo dejme tomu pohonné hmoty?
  • Nebo co když se řidič ani neobtěžuje s vysáváním pohonných hmot z nádrže a rovnou si na firemní náklady natankuje vlastní vozidlo?
  • Nebo co když někdo ukradne rovnou celé vozidlo?
  • A u stavebních strojů je tomu vlastně velice podobně.

Kvůli tomuto typu techniky prostě může docházet a také často dochází i k nemalým škodám, jež musí podnik posléze hradit ze svých příjmů, na nichž prodělává. A nejsou to rozhodně haléřové položky.

stavební technika

Jenže jak tomu zabránit? To hemžení vozidel a strojů přece nikdo osobně neuhlídá.

Osobně sice ne, ale satelitní sledování vozidel rmc-system.com takovou možnost dokonalé kontroly nabízí. Stačí si ho pořídit, umístit na vybrané stroje čidla, nastavit, co přesně má být sledováno, a je po starostech. Majitel firmy pak totiž potřebuje už jenom počítač připojený na internet a po zadání přístupových údajů má vše jako na talíři. Ví jak v reálném čase, tak i ze záznamu, co se kdy a kde s tím či oním kusem techniky děje, má přehled o všem, o čem ho chce mít.

A tím má daleko méně problémů a citelně menší ztráty. A to je hodně důležité.