Meduňková limonáda je v létě nejlepší prostě s citronem a ledem.

Znáte meduňku? Možná ano, ale jen podle názvu. Bývala to oblíbená bylinka našich babiček a prababiček, ale dnes v době návratu k přírodním tradicím se opět meduňka hlásí o své slovo. Taková meduňka u nás volně neroste, najdeme ji tedy pouze jako pěstovanou v zahradách. Pokud byste si ji chtěli nasbírat z volné přírody, museli byste vyrazit třeba do Asie, tam byste byli určitě úspěšní. Ale nikdo z nás nepojede přece do Asie pouze kvůli sběru meduňky. Pokud nemáte meduňku na svém záhonku, nezoufejte, je u nás k sehnání bez větších problémů v obchodech s bylinkami. Meduňka má uklidňující účinky, naše babičky ji většinou také pily navečer s trochou medu, aby se po celém náročné dni trochu zklidnily a dobře usnuly.

meduňka

Meduňka vás také zbaví nadměrného nadýmání, takže se nebudete muset obávat, že vám třeba ve společnosti unikne nějaký neodbytný větřík, což by bylo jistě nemilé pro každou z nás. Prostě meduňka celkově zklidní váš organizmus, zbaví vás depresí, připraví ke spánku, utiší žaludeční a menstruační křeče, podpoří paměť a přitom zklidní váš vnitřní neklid. Z meduňky se většinou vaří čaje, s kapkou toho pravého medu jsou doslova balzámem na naše rozjitřené nitro. Ale co v létě? Na čaj v tom úporném horku nemáme ani pomyšlení, už takto se potíme až dost a horká tekutina, by vše ještě zhoršila.

limonáda

Pro vás je tu unikátní nabídka meduňkové limonády v BIO kvalitě. Podle chuti můžete přidat snítku máty a kolečko citronu a v těch největších hicech ještě pár kostek ledu. Z meduňky máte naráz úžasný osvěžující nápoj, který ovšem dokáže zklidnit vaši mysl a navodit vám tu správou uvolněnou atmosféru. Naprosto dokonalé řešení, jak si účinků meduňky neužívat jen v zimě v podobě čajů, ale jak si ji vychutnat i s jejími účinky i v horkém létě. Pro horké dny opravdu jedinečná a zaručená volba.