Nezbytná pomůcka pro vypouštění bazénu

Je jistě logické, že by se provoz zahradního bazénu středního a většího typu neobešel bez některých důležitých součástí. K těm patří bezesporu i hadice k bazénové filtraci. Nenápadný, ale velice důležitý pomocník. Druhů hadic, které se při provozu venkovního koupaliště využívají, je samozřejmě více.

čerpadlo

  • Pokud je potřeba propojit jednotlivé části bazénové technologie, pak se využívá kvalitní plast.
  • To samé platí o v případě připojení bazénového příslušenství.
    • Což znamená například bazénový vysavač nebo solární ohřev.

Tyto plastové hadice jsou nejen pevné a odolné, ale také dostatečně pružné. Jejich průměr činí většinou třicet dva milimetry. Je ale možné využít hadici o průměru třiceti osmi milimetrů. Jelikož jsou tyto pomůcky vyrobeny přímo pro využití v souvislosti s provozem bazénu, jsou navíc odolné i vůči působení chemických bazénových přípravků i mechanickému poškození.

  • Bazénové hadice vám budou zkrátka sloužit po dlouhou dobu k plné spokojenosti.

Někdy na barvě záleží, někdy ne

Solární bazénová hadice v černé barvě je speciálně vyrobená pro připojení solárního ohřevu k okruhu bazénové technologie u vašeho soukromého bazénu.

  • Díky své černé barvě výborně akumuluje a udržuje teplo ze slunečního záření.

hadice
Jestliže se jedná o připojení k bazénové filtraci nebo vysavači, pak na barvě až tolik nezáleží a je možné vybrat například jen podle toho, která je nám nejvíce sympatická nebo která se barevně sladí s bazénem. Většinou se naskytne bílá, černá nebo modrá barva.

  • Jestliže si objednáte hadici o průměru třiceti dvou milimetrů, pak bude její nejdelší varianta 50,6 metru.
  • Pro průměr třiceti osmi milimetrů se vyrábí v délce 51 metru.

Pro vypouštění bazénu na konci koupací sezóny se skvěle uplatnila pružná hadice, kterou lze po vyschnutí svinout do malého klubíčka.Uspoří vám tak i místo na uskladnění.

5/5 - (1 vote)